Model: SSR-60DA-H (DC Control AC)
Control Current: ≥15MA
Electrical Life: Longer Service Life
Rated Current: 60A
Medium Pressure: 2000VAC
Off-State Leakage Current: ≤5MA
Turn-On Time: ≤10MS
Ambient Temperature: -30℃ - +70℃
Item Type: Solid State Relay
Control Current: ≥15MA
Rated Current: 60A
Medium Pressure: 2000VAC
Turn-On Time: ≤10MS