Model: TSR-10DA-H
Control type: DC to AC
Rated current: 10A
Control current: ≥10mA
Off-state leakage current: ≤5mA
On time: ≤10ms
Ambient temperature: -30°C~70C
Package Weight: Approx. 328g/11.6oz
Package list:
1 * Solid State Relay
Specification:
Model: TSR-10DA-H
Control type: DC to AC
Rated current: 10A
Control current: ≥10mA
On time: ≤10ms
Ambient temperature: -30°C~70C